Přejít k hlavnímu obsahu

Festival ptactva na Zbudovských Blatech

V neděli 1. října od 9:30 proběhne na území připravovaného ptačího parku na Zbudovských blatech festival ptactva. Kromě představení ptačího parku se můžete těšit na pozorování a kroužkování ptactva.

Vzdělávání pro pedagogy

V sekci vzdělávání pro pedagogy najdete nově program vzdělávacích akcí EVVO v Jihočeském kraji - podzim 2023. Semináře a workshopy se realizují s finanční podporou z rozpočtu Jihočeského kraje.

Usazování viklanu

Všechny Vás srdečně zveme na opětovné usazování Kadovského viklanu v sobotu 9. 9. 2023 v 9:09.

Pozvánka na usazování viklanu

Nový vzhled

Webové stránky odboru Životního prostředí byly aktualizovány. 

Prosíme všechny návštěvníky stránek aby případné chyby či nefunkčnosti oznamovali na email kucera2@kraj-jihocesky.cz, případně zprávou na náš facebookový účet www.facebook.com/zpjck

Děkujeme za spolupráci a věříme, že se Vám nový vzhled líbí

 

 

Mapujte s námi bramborníčky!

Ptákem roku JOKu se na rok 2023 stal bramborníček, respektive dokonce oba naše druhy bramborníčků. V rámci kampaně proběhne mapování jejich výskytu v jižních Čechách.

Volba tentokráte padla na typické obyvatele "otevřené krajiny", především lučních porostů, ale i zarůstajících brownfieldů a vojenských cvičišť, okrajů rybníků a dalších podobných ploch. Důvodem jsou výrazné změny jejich početnosti na některých ze sledovaných ploch, které ale bohužel nemáme plošně podchycené, ani je zatím neumíme vysvětlit.

"Letnění" na rybníce Osika

V souladu s plánem péče a po jednání s hospodařícím subjektem dojde v období od května do září ke snížení vodní hladiny o 0,5 m oproti normální hladině rybníka, což by mělo vést k obnažení pásu rybničního dna po obvodu nádrže v očekávané šířce několika metrů (cca 2–5 m). Ponechání rybníka bez vody během vegetační sezóny, tzv. letnění, obecně umožňuje rozvoj velmi pestré vegetace obnažených den už jen tím, že rostlinám vznikne potřebný životní prostor.

Prodej knih Vážky jižních Čech a Orchideje jižních Čech

Dvě nové knihy vydané Jihočeským krajem jsou již v prodeji!!!

titulní strana knihy

Vážky jižníh Čech:

Editor: Zdeněk Hanč

Autoři: Martin Černý, Zdeněk Hanč, Petr Hesoun, Martin Waldhauser 

191 stran

Knihu lze zakoupit: