Nová tůň na Zbudovských blatech

V průběhu února a března vznikla na Zbudovských blatech nová tůň a další biotopy, které podpoří nejen místní populace ptáků, ale také obojživelníky a vážky.

Recenze na knihy Orchideje jižních Čech a Vážky jižních Čech

V časopise Živa vyšla nová recenze na naši knihu Orchideje jižních Čech. Recenze je k dispozici i online ve formátu pdf https://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/david-prusa-vaclav-sedivy-orchideje-jiznich-cech.pdf

Jihočeské projekty v soutěži Adapterra Awards dostanou zvláštní cenu Jihočeského kraje

Soutěž Adapterra Awards vstupuje do šestého ročníku v novém kabátě. Má nové kategorie i vylepšená pravidla.

Kniha pro děti "Telátko popleta to myslí dobře" je na cestě ke čtenářům

Na přelomu nového roku rozvezli zaměstnanci oddělení ochrany ovzduší a nakládání s odpady na jednotlivé školské odbory obcí s rozšířenou působností v našem kraji dětskou publikaci pro děti základních škol s názvem „Telátko popleta to myslí dobře“ v počtu 2 500 ks.

Staré kaolinové doly u Budějovic se zpřístupní. Chystá se soutěž na infocentrum

Jihočeský kraj chce ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a několika obcemi zpřístupnit známé důlní dílo. Staré kaolinové doly zvané Orty se rozkládají na katastru obce Hosín, ale jsou dlouhodobě nepřístupné z bezpečnostníchdůvodů.

Tři mistrovství světa v muškaření v Jihočeském kraji

V letošním roce proběhne v našem kraji 3. Mistrovství světa v muškaření žen, 9. Mistrovství světa v muškaření veteránů a 21. Mistrovství světa v muškaření juniorů. Bližší informace jsou uvedeny na stránkách www.ffch.cz

Pozor na ptačí chřipku!

Důležité informace pro chovatele od státní veterinární správy najdete v přiloženém latáku, nebo přímo na stránkách státní veterinární správy

Adapterra Awards - hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu

Nové kategorie, vylepšená pravidla. Soutěž Adapterra Awards vstupuje do šestého ročníku v novém kabátě. Nadace Partnerství, největší česká environmentální organizace, spolu s Integra Consulting představují tři hlavní kategorie: Krajina, Sídla a Budovy, a také jednu speciální kategorii pouze pro letošní rok: Průmysl. Díky nové spolupráci s Jihočeským krajem si ocenění odnese také nejlépe hodnocený projekt z tohoto regionu.

Vzdělávání pro pedagogy

V sekci enviromentální vzdělávání a výchova byly doplněny pozvánky a přihlášky na vzdělávací akce pro pedagogy na období únor až červen 2024.