Přejít k hlavnímu obsahu

Jednotné enviromentální stanovisko

Krajský úřad Jihočeského kraje bude od 1. 7. 2024 v souladu s § 14 odst. 1 zákona č. 148/2024 Sb. o jednotném environmentálním stanovisku vydávat jednotná environmentální stanoviska pro všechny záměry povolované dle zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů je-li k tomu příslušný. Podrobné informace naleznete na webových stránkách odboru životního prostředí, zemědělství a lesnictví 

Pozvánky na vzdělávací akce

Srdečně Vás zveme na vzdělávací akce v oblasti rybářství:

Biosmršť

Biosmršť je tu, aneb, zapojte se do třetího ročníku bleskového mapování nepůvodních druhů veřejností!

Jihočeský kraj hledá architektonickou podobu důlního díla Orty

Mimořádný zážitek z návštěvy ojedinělé přírodní a technické památky chce do budoucna připravit zájemcům Jihočeský kraj. Ve čtvrtek 2. května proto krajští radní schválili vyhlášení veřejné soutěže o nejlepší architektonický návrh nové provozní budovy, která bude součástí důlního díla Orty.  Měla by nabízet nejen nezbytné zázemí, ale stát se i dalším symbolem příběhu obnovy tohoto unikátu, který by mohl první obdivovatele přivítat už za čtyři roky. 

Nová tůň na Zbudovských blatech

V průběhu února a března vznikla na Zbudovských blatech nová tůň a další biotopy, které podpoří nejen místní populace ptáků, ale také obojživelníky a vážky.

Recenze na knihy Orchideje jižních Čech a Vážky jižních Čech

V časopise Živa vyšla nová recenze na naši knihu Orchideje jižních Čech.

Jihočeské projekty v soutěži Adapterra Awards dostanou zvláštní cenu Jihočeského kraje

Soutěž Adapterra Awards vstupuje do šestého ročníku v novém kabátě. Má nové kategorie i vylepšená pravidla.

Kniha pro děti "Telátko popleta to myslí dobře" je na cestě ke čtenářům

Na přelomu nového roku rozvezli zaměstnanci oddělení ochrany ovzduší a nakládání s odpady na jednotlivé školské odbory obcí s rozšířenou působností v našem kraji dětskou publikaci pro děti základních škol s názvem „Telátko popleta to myslí dobře“ v počtu 2 500 ks.

Staré kaolinové doly u Budějovic se zpřístupní. Chystá se soutěž na infocentrum

Jihočeský kraj chce ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a několika obcemi zpřístupnit známé důlní dílo. Staré kaolinové doly zvané Orty se rozkládají na katastru obce Hosín, ale jsou dlouhodobě nepřístupné z bezpečnostníchdůvodů.