Kniha pro děti "Telátko popleta to myslí dobře" je na cestě ke čtenářům

Na přelomu nového roku rozvezli zaměstnanci oddělení ochrany ovzduší a nakládání s odpady na jednotlivé školské odbory obcí s rozšířenou působností v našem kraji dětskou publikaci pro děti základních škol s názvem „Telátko popleta to myslí dobře“ v počtu 2 500 ks. Knížka navazuje na projekty Odpadoví skřítkové a Toulky vydry Alžběty v rámci společného projektu Jihočeského kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s. v roce 2023. Na 10 pohádkových příbězích se děti a dospělí učí, jak se správně chovat v přírodě. Na konci knížky je věnován prostor osvětě, jak správně třídit odpady (podle samolepek na nádobách). Autorem příběhů o telátku popletovi je spisovatel a scénárista Petr Hudský, obrázky nakreslila ilustrátorka Zdeňka Študlarová. Realizací díla byla pověřena agentura Studio Gabreta s.r.o., která měla dohled nad texty, ilustracemi, tiskem a předáním výtisků.