Nejlepší obce a města Jihočeského kraje obdržely Elektrooskary


 

Nejlepší výsledky ve sběru elektroodpadu v rámci Jihočeského kraje za období od 1. srpna 2019 do 31. července 2020 vyhodnotil Elektrowin - kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů. Nejaktivnější obce a města získaly ocenění v podobě sošky Elektrooskara, certifikátu a šeku s finanční odměnou. „Ocenění se udělují v rámci soutěže obcí v Jihočeském kraji ve třech kategoriích,“ říká Jan Marxt ze zákaznického oddělení Elektrowin a.s.

 

Borovany jsou „skokanem roku“

Mezi obcemi v kategorii od 2000 do 5000 obyvatel zaznamenaly nejvyšší meziroční procentní nárůst všech zpětně odebraných spotřebičů Borovany.V Borovanech aktuálně žije 4147 obyvatel. „Ve sledovaném období zde občané odevzdali k recyklaci o 368 % více elektra, než o rok dříve,“ informuje externí poradkyně Elektrowinu pro Jihočeský kraj Petra Machová.Město v soutěži Elektrowinu dosud nezvítězilo. Letos získalo spolu s Elektrooskarem také prvně finanční odměnu ve výši 10 000 korun.

 

Kaplice vyhrála už potřetí

Sedmitisícová Kaplice v soutěži obcí zvítězila v minulosti již dvakrát. „Bylo to za období srpen 2014 – červenec 2015 v kategorii nejvyšší výtěžnost velkoobjemových kontejnerů na velké a malé spotřebiče a chlazení, tzv. wintejnerů a ve stejné kategorii i za období říjen 2015 – září 2016,“ upřesňuje Petra Machová.Tentokrát Kaplice získala ocenění za nejvyšší meziroční procentní nárůst všech zpětně odebraných spotřebičů v kategorii obec od 5001 do 10 000 obyvatel. S ním byla spojena odměna 20 000 korun. Kapličtí obyvatelé dosáhli proti loňskému roku zvýšení sběru o 34 %.

 

Nejlepší mezi největšími byly Prachatice

Svého prvního vítězství v soutěži Elektrowinu si letos užívají v Prachaticích. V kategorii nad 10 000 obyvatel dosáhlo bezmála jedenáctitisícové město od srpna 2019 do července 2020 meziročního nárůstu všech zpětně odebraných spotřebičů o 85 %.Vzhledem k současným opatřením proti šíření onemocnění Covid-19 nedoprovází letos předávání ocenění slavnostní ceremoniál, tak jako tomu bylo v uplynulých letech. Zástupce Elektrowinu všem třem vítězům tlumočí blahopřání při osobních návštěvách na úřadech.

 

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Dne 25. 5. 2005 jej založili největší výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Za rok 2019 bylo sesbíráno 45 154 tun elektra. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

 
Copyright JČK-OZZL        Prohlášení o přístupnosti Webdesign by Lewest.cz