České Budějovice – Hokejový klub ČEZ Motor České Budějovice zvítězil v těchto dnech v soutěži fanoušků ve sběru mobilních telefonů, do které se zapojil. V derby, které uspořádala nezisková společnost ASEKOL, sesbírali podporovatelé jihočeských telefonů celkem 439 mobilů, oproti 170 telefonům, které v předchozím společném měření sil přinesli na Horácký stadion fanoušci HC Dukla Jihlava. Díky tomu, že fanoušci „Motoru“ v počtu vyřazených mobilních telefonů překonali jihlavského soupeře, získá klub příspěvek 10.000 korun, který poputuje na podporu mládežnických týmů.

„Moc nás těší, že si naši fanoušci vzali projekt za svůj, i když jsme se do něj zapojili poprvé. Máme velkou radost i z toho, že se nám podařilo udělat i něco pro životní prostředí, neboť všechny telefony poputují k odborné recyklaci,“ popsal marketingový ředitel budějovického klubu Tomáš Kučera.

Projekt na hokejových stadionech na Vysočině a v Jihočeském kraji organizuje nezisková společnost ASEKOL, která provozuje systém zpětného odběru vysloužilého elektra. Na konci loňského roku se uskutečnilo obdobné hokejové derby mezi HC Dukla Jihlava a SK Horácká Slavia Třebíč. Úspěšnější tehdy byly se 326 sesbíranými telefony jihlavští a obdrželi rovněž desetitisícovou odměnu pro malé hokejisty. „Aktivita má velký ohlas, výsledkem je více než 1000 odevzdaných nepotřebných mobilů během čtyř utkání. V projektu bychom rádi pokračovali i v dalších letech,“ upřesnil regionální zástupce společnosti ASEKOL Pavel Peroutka.

Více informací o třídění elektrozařízení lze najít na stránkách www.asekol.cz nebo www.cervenekontejnery.cz

 

 

 

 
Copyright JČK-OZZL        Prohlášení o přístupnosti Webdesign by Lewest.cz