Jihočeské úspěchy v třídící soutěži o křišťálovou popelnici

obce nad 5000 obyvatel - 2. místo Trhové Sviny

obce do 500 obyvatel - 2. místo Heřmaň (okr. Písek)

V rámci republikové třídící soutěže o křišťálovou popelnici, vyhlašované každoročně autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., byly 8. června 2022 na slavnostním večeru v Hradci Králové oceněny nejúspěšnější obce v třídění odpadů za rok 2021. Hodnotilo se množství vytříděného odpadu na osobu a rok pro každou sbíranou komoditu, poměr tříděného odpadu, produkce komunálního odpadu či hustota sběrné sítě. Body navíc získaly obce s nízkou produkcí směsného komunálního odpadu, a také obce, které sbírají všechny povinné komodity (papír, sklo, plast, kovy a nápojové kartony). Ze tří vyhlášených kategorií obsadili dvě přední místa jihočeské obce. Na 2. místě, v kategorii do 500 obyvatel, se umístila obec Heřmaň (okr. Písek) a v kategorii nad 5000 obyvatel získalo druhou pozici město Trhové Sviny. Z Hradce Králové si zástupci obcí odvezli domů křišťálové popelničky. Jihočeské obce si tak z pohledu třídění odpadů vedou poměrně úspěšně a obsazují přední příčky celostátního hodnocení. Nová odpadová legislativa motivuje obce k ještě vyšším výkonům, nechme se překvapit jak dopadne nadcházející rok.

více o soutěži zde