1. exkurze v Dolním Rakousku

V rámci projektu Interreg ConNat Crossborder Habitat Network and Management – Connecting Nature AT-CZ45, pracovního balíčku PB2 (zabývajícího se ochranou rašelinišť) se  26. dubna 2019 uskutečnilo setkání projektových partnerů na třech rašeliništích v Dolním Rakousku. Setkání se účastnili zástupci odboru Životního prostředí Jihočeského kraje, Botanického ústavu AV ČR, Přírodního parku Heidenreichsteiner moor a pořádající Dolnorakouské Ochrany přírody. Během exkurze byly představeny různé rašeliništní biotopy, proběhly ukázky jejich ochrany a po celou dobu exkurze probíhala diskuze nad postupy a zkušenostmi při jejich správě.

V první části exkurze představil Axel Schmidt rašeliniště Haslauer Moor nacházející v blízkosti obce Amaliendorf. Poté společně s Gabrielou Pfundner zavedli návštěvníky na lokalitou Gebhartser Moor v blízkosti města Schrems. Exkurze byla zakončena na přírodním parku Heidenreichsteiner Moor, který návštěvníkům představil ředitel přírodního parku Horst Dolak.