Výchova a vzdělávání

Jihočeská informační kampaň je zaměřena na vzdělávání mladé generace v oblasti nakládání s odpady, a to již od předškolního věku. Tato kampaň probíhá ve spolupráci Jihočeského kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM a.s.

 

Výchova a vzdělávání – Jihočeská informační kampaň

  • Výchovně vzdělávací publikace pro MŠ a 1. stupeň ZŠ. Jihočeský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s. vydal v minulých letech knížky pro děti „Odpadoví skřítkové“ a „Třídilka". Pro mateřské školky omalovánky „Putování s odpady“. 
  • Exkurze v zařízení k nakládání s odpady. Jihočeský kraj spolu se společností EKO-KOM a.s., se již několik let finančně podílí na realizaci exkurzí Jihočeských škol do různých zařízení k nakládání s odpady. Řada škol v Jihočeském kraji se do této kampaně zaměřené na výchovu a vzdělávání mladé generace v oblasti nakládání s odpady již zapojila, na školách se cíleně separuje odpad a k tomuto tématu probíhají různé specifické programy. S rostoucím povědomím o odpadové problematice a při praktickém třídění odpadů ve škole vyvstává poměrně často otázka, co se děje poté, když je odpad odvezen. K tomuto účelu slouží tyto exkurze, kterých se v roce 2017 v Jihočeském kraji uskutečnilo 36 v celkové hodnotě 500 000 Kč.
  • Divadelní představení pro mateřské školy s tématikou třídění odpadů.
 
Copyright JČK-OZZL        Prohlášení o přístupnosti Webdesign by Lewest.cz